Sikeresen bedobta a terméket a kosárba!

Kosár megtekintése

Május, az egyik legdolgosabb hónap

A májust sokan a legszebb hónapnak tartják, ami igaz lehet, hiszen minden zöldül és növekszik, de a kertbarátok számára egyben az egyik legdolgosabb hónap is, mert a növekedéshez táplálni kell a növényt, és a kártevők is nagyon szaporodnak. Bár a kertekben rengeteg fajta növény növekszik, és ezek igényei változatosak, igyekeztünk összefoglalni, milyen teendőket kell elvégezni az egyes növénykultúrákon, és hogyan segítenek ezekben a CoraxBio BOX-ok.

Gyep
Bár az első nyírás idején optimális, ha még nem tettük meg, akkor még nem késő szellőztetni a gyepünket. A tavaszi induláskor, tehát 3-4 hete kellett kijuttatni a gyepre a CoraxBio Gyep BOX-ban található Voligop Cink és Voligop Foszfor levéltrágyát. Ha ezt megtettük, ne feledjük, hogy a Foszfort tavasszal, az induláskor összesen három alkalommal kell kijuttatni, kéthetes gyakorisággal, és a Cinkkel nem keverhető.
Ha a gyep állománya már beállt, tehát legalább kétéves és nincs jelentős újravetett rész, kéthetente érdemes felváltva permetezni Voligop Nitrogén Extrával és Voligop Szuperrel. Ez utóbbi két szer keverhető a Magnéziummal, tehát annak kijuttatásával nem kell külön fáradni.

Gyümölcsös
Miután a Gyümölcs BOX-okban található Vektafid A és Vektafid R készítményekkel elvégeztük a lemosó permetezést, most a tápláláson a sor. A gyümölcsfák egy része már el is hullatta a virágát, mások ezekben a napokban hullatják. Közvetlenül ez után Voligop Cinkkel permetezzünk, hogy megelőzzük a termésveszteséget, majd a termés megjelenésekor, tehát pontosan május folyamán tápláljuk a fákat Voligop Kalciummal, Magnéziummal és Vassal, a zsendülésig 2-3 alkalommal permetezzünk. A termékek keverhetők, nem kell azokat külön-külön kijuttatni.

Díszfák és örökzöldek
Figyeljük, hogy sövényünkön, díszfáinkon megjelennek-e barna foltok. Ez a különböző tujákon különösen gyakori, és különböző betegségek jele lehet. Ha ilyet tapasztalunk, használjuk a dobozban lévő Vektafid R növényvédő szert, amely hatékony a legtöbb gombás és baktériumos betegség, valamint a pajzstetvek, levéltetvek, atkák és molyok ellen, így nagy valószínűséggel orvosolja a problémát. Májusban nagyjából kétszer juttassuk ki a Voligop Magnézium trágyát is, a leírásnak megfelelően.

Virágok
A fagyosszentek (május 12-14) után az összes fagyérzékeny, egynyári virágot ki lehet ültetni a szabadba. Ilyenek az oroszlánszáj, a körömvirág, pillangóvirág nagy a napraforgó. Kiültetéskor forgassunk a földbe Corabac Baktériumtrágyát, majd a leírás szerint használjuk a Voligop Foszfor, Voligop Szuper és Nitrogén Extra levéltrágyákat, akár egyszerre, keverve is, a nyom- és mikroelemek pótlására, a mellékelt tájékoztató szerint, hogy virágaink igazán ragyogóak legyenek. Ha kártevők jelennek meg, használjuk a dobozban szintén megtalálható Vektafid A és Biosol Káliszappan termékeket a leírás szerint.

Zöldségek
A zöldségmagok, palánták kiültetésekor forgassuk be a földbe a Zöldség BOX-ban található Corabac Baktériumtrágyát, majd adjunk a növényeknek cinket, foszfort, káliumot és nitrogént, ezek is mind megtalálhatók a dobozban. A korábban kiültetett növényeknek 2 hét után kalciumot, káliumot és további nitrogént adjunk a leírás szerint, hogy igazán egészségesek és zamatosak legyenek. Szívó és rágókártevők megjelenésekor használjunk káliszappant, ami szintén a csomag része.

Bármelyik CoraxBio BOX-al is dolgozzunk, mindenképpen olvassuk el és tartsuk be a hozzájuk adott füzetben található használati utasítást. Bár a dobozokban lévő anyagok emberekre nem veszélyesek, a megfelelő hatás érdekében fontos, hogy mindig a megfelelő időben és töménységben juttassuk ki azokat.